Bonding Uygulaması Nedir?

  • güzel ve kendinden emin gülüşler...

    Güzel ve kendinden emin gülüşler...

Bonding Uygulaması Nedir?

Günümüzde güzel bir gülüşe sahip olmak, herkesin arzusu. Ancak, bu güzel görüntüye sahip olanlar dahi; kimi zaman dişte küçük bir kırık, kimi zaman ise dişler arasında bulunan küçük bir aralık yüzünden hayal kırıklığı yaşayabiliyorlar.

Bonding, dişlerinde küçük aralıkları olan, ufak diş kırıkları veya diş çatlarının sebebiyet verdiği rahatsızlıklardan kurtulmak için estetik gülüşe sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir uygulamadır.

Dişlerin sağlıklı olması kadar estetik görünmeside oldukça önemlidir. Bonding uygulaması, estetik gülüş kaygısına sahip kişilerin kısa ve kalıcı aradığı çözümlerdendir. Estetik ve doğal bir dişe sahip olabileceğiniz, hem acısız hemde zahmetsiz bir tedavidir. 

Bonding Nasıl uygulanır?

Bonding dişlerdeki renk farklılıklarını, küçük diş çatlaklarını onarmak, diş aralıklarındaki boşlukları kapatmak için kullanılan özel bir malzeme ile diş yüzeyine sürülerek uygulanmaktadır. Bonding işlemi tek seansta, 15 dakika ile 1 saat arasında uygulanan acısız bir yöntemdir.

Bonding yaptırdıktan sonra kişinin ağız ve diş bakımına özen göstermesi gerekmektedir. Özellikle çok sert nesneleri (buz, şeker vb. ) ısırmaktan kaçınmalı, tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerin bu alışkanlıklarından vazgeçmeleri gerekir. Bonding yapılan dişlerinizin daha uzun muhafaza edebilmeniz için diş hekiminizin vereceği kurallara uymalısınız.

Diş bakımınızın düzenliliği dışında, bonding uygulamasını yaptıracağınız diş hekiminin becerisiyle kullanılan malzemenin kaliteside önemlidir.